Szent István Campus Bemutató Üzem

Szent István Campus Bemutató Üzem

Utolsó frissítés: 2025 február 13.

A gödöllői Szent István Campuson található Állattenyésztési Bemutató Tér és a Genetikai Kísérleti Tér kiemelt szerepet tölt be az agrárképzésben, hiszen gyakorlati lehetőséget biztosít a hallgatók számára az állattenyésztés, a takarmányozás és a növénytermesztés területén. Az üzem szarvasmarha-, juh-, kecskeágaztokban nyújt képzést, ahol a hallgatók elsajátíthatják a korszerű állattartási és takarmányozási módszereket.

A genetikai kísérleti térben a növénytermesztési és növényi fajtakísérletek zajlanak, amelyeket az egyetem hallgatói és kutatói is aktívan használhatnak. Az üzem önálló takarmánytermelést folytat, és különféle kísérletekkel teszteli a fenntartható gazdálkodás lehetőségeit. Emellett egy agrometeorológiai állomás, beltéri növénytermesztési szimuláló konténeregységek és precíziós technológiákat vizsgáló kísérleti egységek segítik az innovatív kutatásokat.

A két üzem fontos gyakorlati oktatóközpont, ahol a hallgatók közvetlen tapasztalatot szerezhetnek az állattenyésztés és a mezőgazdasági termelés különböző aspektusaiban. A szaktanácsadási programok és szakmai továbbképzések révén a gazdálkodók és kutatók is hasznosíthatják az itt zajló fejlesztéseket. Az intézmény célja, hogy a Vidékfejlesztési program keretén belül meghirdetett „Bemutató üzemek támogatása” című, VP1- 1.2.1-23 fejlesztésekkel és a legmodernebb agrotechnológiák alkalmazásával hozzájáruljon a agrárszakemberek képzéséhez és a fenntartható mezőgazdasági megoldások fejlesztéséhez.